Audiogrāmatu jaunumi septembrī

Audiogrāmatas ir paredzētas personām, kurām nepieciešama informācija audioformātā. Ieraksta reproducēšana vai izplatīšana citām personām ir autortiesību pārkāpums. Par autortiesību pārkāpumu ir paredzēta atbildība Krimināllikuma 148. pantā.

JAUNUMI LATVIEŠU VALODĀ

Latviešu literatūra

 

Janševskis, Jēkabs

Līgava: mīlestības romāns četrās grāmatās

Lasa Uldis Deisons, 1996. gada ieraksts, 2 kompaktdiski (34 st. 49 min.); CD 1 (17 st. 33 min.), CD 2 (17 st. 16 min.)

Jēkabs Janševskis (1865–1931) romānu “Līgava” nosaucis par mīlestības romānu, jo visām četrām grāmatām cauri vijas muižas dārznieka dēla Matīsa un viņa izredzētās meitenes Ciebas mīlestības stāsts.

Romānā autors apraksta gan barona Tēzena dzīvi un tās beigu posmu un viņa cilts iznīkšanu, gan tā laika Tērbatas studentu dzīvi, gan Ciebas kopdzīvi ar veco baronu Tēzenu un viņu bērnu likteņus, gan gājēju ļaužu un muižnieku attiecības, kā arī pašu kungu personiskās un ģimenes problēmas.

 

Nemiera, Linda

Kaķa lāsts

Lasa Olga Vītoliņa, 2017. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (11 st. 11 min.)

Lindas Nemieras (Dreimanes) (dz. 1981) trešais fantāzijas romāns “Kaķa lāsts” ir neparasts, jo tajā apvienojas gan fantāzijas žanra, gan detektīva iezīmes.

Mūsdienu Rīga, šķietami parasta reklāmas firmas darbinieces Leonīdas Fēliksas dzīve – darbs, draudzenes, puisis, reizēm kāda izklaide, – un pēkšņi tas viss sagriežas kājām gaisā. Tomēr biznesa vides rūdījums un vēss prāts palīdz viņai izkļūt pat no visbīstamākajām situācijām, atrisināt mīklainus nāves gadījumus un iegūt jaunus draugus un ienaidniekus. It īpaši, ja padomus sniedz gan īsta latviešu šamane, gan baltkrievu ragana piektajā paaudzē.

 

Priede, Gunārs

Ceturtdienas ciemiņi: lugas radioiestudējums

Iestudējumā darbojas Anta Krūmiņa, Harijs Gerhards, Astrīda Gulbe, Astrīda Vecvagare, Valdis Birģelis, Ludmila Leimane, Tamāra Soboļeva, Aldis Kusiņš, Inese Pabērza, Kaspars Pūce, Gints Kalniņš, Velta Skurstene, Līga Liepiņa, Mairita Krūmiņa, Egīls Valčs.

Režisors Jānis Vītoliņš.

1992. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (1 st. 36 min.)

Pazīstamais un populārais latviešu dramaturgs Gunārs Priede (1928–2000) ar mazāk zināmo lugu “Ceturtdienas ciemiņi” drosmīgi un atklāti aizsāk sarunu par sabiedrībā samilzušām problēmām. Lugas dramaturģijas pamatā ir konflikts, kas rodas starp sapni par brīvu Latviju un reālu jauno brīvo Latviju.

 

Prūsa, Emīlija

Gaismu sauca, Gaisma ausa…: Senā Saulvede

Lasa Dzidra Liepiņa, 2000. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (16 st. 3 min.)

Romānu “Gaismu sauca, Gaisma ausa…” Emīlija Prūsa (dz. Dzenīte, 1878–1950) rakstījusi balstoties uz laikabiedru atmiņām, ievīdama tajā savas pašas jaunības atmiņas un pārdzīvojumus. Iespējams, pagātnes tuvums neļāva E. Prūsai saukt vietlatviešus viņu dzimtas vārdos un kā romāna darbības vietu minēt Vietavu. Tāpēc darba sākotnējais nosaukums bija “Senā Saulvede”.

Romāns stāsta par pirmās Atmodas laiku Vietavas – Odzienas novadā, kas 19. gs. beigās bija viens no gaišākajiem novadiem Baltijā.

Pirmizdevumu romāns piedzīvo tikai tagad – pusgadsimtu pēc savas tapšanas.

 

Stavro, Andris

Aleksandrs Laime un viņa Zelta upe

Lasa Uldis Deisons, 1996. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (4 st. 49 min.)

Šis ir dokumentāls dzīvesstāsts, kura pamatā ir Aleksandra Laimes piezīmes un dokumenti, arhīvu materiāli, publikācijas, notikumu dalībnieku un aculiecinieku atmiņas un versijas.

Pirmo reizi par Laimi uzzināju 1989. gada decembrī, kad žurnālā “Time” pamanīju aprakstu “Patvērums gandrīz ārpus laika” – par kādu savādnieku latvieti, kurš ilgus gadus dzīvo “vienkāršu un patiesu dzīvi” vientulībā Venecuēlas džungļos.

/Andris Stavro, autors/

 

Ārzemju literatūra

 

Japāņu detektīvs

Lasa Jānis Ābols, 1986. gada ieraksts, digitāls (23 st. 57 min.)

Itampo Edogava stāsts “Nezvērs tumsā” ir psiholoģisks detektīvs, kurā noziegums tiek atklāts ar dažādu loģisku prāta spriedumu palīdzību.

Sejiči Morimuras romāna “Cilvēcības apliecinājums” risinātas sociālas un morālas mūsdienu Japānas problēmas: tajā izjusti un aizrautīgi stāstīts par Džonija Heivarda traģisko likteni, viņam ierodoties Japānā, par populāro televīzijas un žurnālu komentētāju Jasugi Kjoko un viņas bērnu gadiem.

Romāna “Tuksneša zeme” autors Seičo Macumoto savā darbā šausta mūsdienu Japānas buržuāzisko sabiedrību, stāsta par diplomāta Nogami Keničiro mīklaino nāvi un «atdzimšanu» un par viņa meitas Kumiko piedzīvojumiem.

Sastādījis Edgars Katajs.

 

Kūpere, Gvena

Homēra odiseja: stāsts par bezbailīgo kaķi, ko viņš man iemācīja par dzīvi un mīlestību

Lasa Indra Veipa, 2017. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (12 st. 28 min.)

Amerikāniete Gvena Kūpere (dz. 1971) savā autobiogrāfiskajā prozā stāsta par savu dzīvi ar kaķiem.

Tas ir burvīgs stāsts par attiecībām starp cilvēku un kaķi, par draugu nenodošanu un izejas meklēšanu, par to, ka mīlestība nav acīm saredzama, tā ir neizmērojama un arī par to, cik daudz cilvēkam var dot dzīvnieks un otrādi. Gvenai jau ir divi kaķi, slikti atalgots darbs un nesen salauzta sirds. Kādu dienu Gvenai piezvana pazīstama veterinārārste un pastāsta par trīs nedēļas vecu kaķēnu bez acīm…

 

Molnārs, Ferencs

Lilioms: ārpilsētas leģenda: Nacionālā teātra iestudējums

Lomās: Ģirts Jakovļevs, Astrīda Kairiša, Irīna Tomsone, Elza Radziņa, Zigurds Neimanis, Kārlis Trencis, Jānis Kubilis, Ieva Mača, Maiga Grīnberga, Rasma Garne, Vaironis Jakāns, Egons Beseris, Imants Adermanis, Kārlis Zušmanis, Kārlis Ozols, Haralds Topsis, Jūlijs Bebrišs, Egons Maisaks, Arno Upenieks, Jānis Mētra, Maruta Feldmane, Viktors Gruziņš.

Latvijas Radio 1981. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (2 st. 38 min.).

Dziesmu tekstu autors Māris Čaklais.

Tulkotāja no ungāru valodas Elga Sakse.

Mūzikas autors Imants Kalniņš.

Radioieraksta varianta režisors Ēriks Brītiņš.

Teicējs un režisors Alfrēds Jaunušans.

 

Nesbē, Jū

Sarkankrūtītis

Lasa Dina Kāgane-Kovaļova, 2017. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (18 st. 08 min.)

Norvēģu rakstnieka Jū Nesbē (dz. 1960) grāmata “Sarkankrūtītis” par detektīvu Hariju Holu tika izdota Norvēģijā 1997. gadā. Tā vēsta par laiku, kad Hols pirmo reizi sastopas ar savu mūža mīlestību Rakeli Fauki. Šajā grāmatā Jū Nesbē pievērsies politikai un Otrā pasaules kara laika noziegumiem. Norvēģijā tiek uzietas ļoti reta un dārga snaiperu ieroča Märklin pēdas. Detektīvs Harijs Hols sekojot neonacistu aktivitātēm Oslo, netīši tiek iejaukts notikumos, kuri aizsākās jau tolaik, kad Norvēģijas valdības locekļi sadarbojās ar Vācijas nacistiem…

 

JAUNUMI KRIEVU VALODĀ

Ārzemju literatūra

 

Мойес, Джоджо

До встречи с тобой

Читает Татьяна Маркачёва, запись Эстонской библиотеки для слепых 2015 года, 1 компакт-диск (14 ч. 56 мин.)

Лу Кларк знает, сколько шагов от автобусной остановки до ее дома. Она знает, что ей очень нравится работа в кафе и что, скорее всего, она не любит своего бойфренда Патрика. Но Лу не знает, что вот-вот потеряет свою работу и что в ближайшем будущем ей понадобятся все силы, чтобы преодолеть свалившиеся на нее проблемы.

Уилл Трейнор знает, что сбивший его мотоциклист отнял у него желание жить. И он точно знает, что надо сделать, чтобы положить конец всему этому. Но он не знает, что Лу скоро ворвется в его мир буйством красок.

 

Мойес, Джоджо

После тебя

Читает Татьяна Маркачёва, запись Эстонской библиотеки для слепых 2015 года, 1 компакт-диск (16 ч. 21 мин.)

Что ты будешь делать, потеряв любимого человека?

Шесть месяцев, проведенных с Уиллом Трейнором, навсегда изменили Лу Кларк. Непредвиденные обстоятельства заставляют Лу вернуться домой к своей семье. Исцеление ей дают члены группы психологической поддержки, предлагая разделить с ними радости, печали и ужасно невкусное печенье. Благодаря им она знакомится с Сэмом Филдингом, врачом “скорой помощи”, сильным человеком, который знает о жизни и смерти всё. Сэм оказывается единственным человеком, способным понять Лу Кларк. Но сможет ли Лу найти в себе силы вновь полюбить?..

 

Страут, Элизабет

Оливия Киттеридж

Читает Татьяна Маркачёва, запись Эстонской библиотеки для слепых 2017 года, 1 компакт-диск (13 ч. 02 мин.)

Замечательная книга о людях, перешагнувших черту пенсионного возраста, для людей, кому до этой черты еще далеко.

Основная идея здесь обманчиво проста: все люди разные, далеко не все они приятны, но все достойны сострадания, и, кроме того, нет ничего интереснее, чем судьбы окружающих и истории, которые с ними происходят.

На самой последней странице двое немолодых людей входят в тихую комнату с залитой солнцем стеной и остаются наедине друг с другом, чтобы узнать что-то новое о любви, о жизни, о собственной старости, не перестающей надеяться.

Sastādīja Sondra Kokorēviča

LNerB KAN bibliogrāfe

<< Atpakaļ