Latvijas brīvības cīnītāju piemiņas diena

Par godu 1920. gada  11. augusta Latvijas-Krievijas Miera līguma parakstīšanai Latvijas Neredzīgo bibliotēkā ir apskatāma grāmatu izstāde.

“Pēc 1917. gada tapa pirmie darbi, kas fiksēja šā laika pārdzīvojumus. Šajos darbos pausta ticība cīnītāju spēkos un varonībā.” — Latvijas Brīvības cīņa 1918-1920. Enciklopēdija.

Piemēram, Aleksandra Grīna “Varoņu grāmata”  stāsta par latviešu karavīru raksturu un varonību. Savukārt Kārļa Skalbes grāmatā “Mazās piezīmes”, kas pieejama Braila rakstā, “izpaužas rakstnieka dziļā līdzjūtība tautas liktenim, viņa gaišā politiskā doma un lielā ticība neatkarības idejai”.

Izstādē ir pieejami informatīvi materiāli par Miera līguma parakstīšanu un notikumiem līdz tam. Informācija pieejama redzīgo rakstā, palielinātā drukā un Braila rakstā. Materiāli pieejami arī līdzņemšanai. Ar materiālu elektroniski varat iepazīties šeit.

Izstāde apskatāma no 10. līdz 18. augustam bibliotēkas lasītavā Rīgā.

Attēlā izstādes fragments