Augusts Balvu filiālbibliotēkā

Augusta mēnesis bibliotēkā atnāk ar vairākām izstādēm.

Pirmā izstāde veltīta visiem tiem, kam patīk rosīties virtuvē, jo sācies konservēšanas laiks,  un vai katrā virtuvē rīvē, smalcina, griež, karsē un maisa. Izstāde “Noķer vasaru burciņā” piedāvā plašu ieskatu dažādu recepšu krājumos. Šeit atradīsiet dažādas interesantas dārzeņu konservēšanas receptes, uzzināsiet, kā vienkārši un ātri pagatavot ābolu sukādes, neparastas ievārījumu receptes un daudz ko citu jaunu un noderīgu.

Otrā izstāde “Jā, nu es zinu, kas ir laime! Laime ir nekā vairāk nevēlēties” piedāvā iepazīties ar rakstnieka Jāņa Jaunsudrabiņa 140. jubilejai veltīto literatūras izstādi. Rakstnieks, mākslinieks, savos darbos spilgti atveidojis Sēlijas novada savdabību. Sarakstījis bērnības atmiņu tēlojumu grāmatu Baltā grāmata, Zaļā grāmata stāstu triloģiju Aija, romāni Jaunsaimnieks un velns (1933), Neskaties saulē (1936),  Augšzemnieki (1937), autobiogrāfiskas grāmatas Es stāstu savai sievai (1946), Mana dzīve (1957). Izdoti Kopoti raksti,  Trimdas raksti (kopš 2000).

Tāpat ikvienam interesentam būs iespēja uzzināt par Tautas tērpu. Bibliotēkā turpinās izstāžu cikls  “Viena no 99 KULTŪRAS KANONA vērtībām”, kur katru mēnesi tiek aplūkota viena no vērtībām, un augusts būs veltīts sadaļai TAUTAS TRADĪCIJAS. Viena no trīspadsmit kultūras vērtībām ir TAUTAS TĒRPS. Tautastērps nav tikai noteikta veida svētku drānas. Tas sevī ietver gadsimtu gaitā uzkrāto un nemitīgi papildināto tautas skaistuma izjūtu, ornamenta izveides un krāsu salikumu māku, amatniecības prasmes. Tajā uzkrātas daudzu gadsimtu gaitā veidojušās apģērba darināšanas, rotāšanas un valkāšanas tradīcijas.

Attēls no izstādes "Noķer vasaru burciņā" Attēls no izstādes "Tautas tērps"