Jūlijs Balvu filiālbibliotēkā

Raudzītos uz iekšu!

Brīnās zēna acis platās,
Slīd pār zābaciņiem:
-Kā tad zābaki lai skatās,
Nav jau acu viņiem.

Nav tiem acu – katrā ziņā, -
Toties tev tās ir,
Tev no kreisā zābaciņa
Labais jāatšķir!

Ar šo pamācošo un sirsnīgo dzejoli “Kur skatās zābaciņi” uzaugusi ne viena vien paaudze. To joprojām skaita gan vecmāmiņas, gan prot mazbērni. Jūlijā ar izstādi ”Ar Daugavā pasmeltu saules staru es rakstīt un gleznot varu…” atzīmēsim dzejnieka Jāzepa Osmaņa (1932-2014) jubileju. J. Osmanis ir ne tikai dzejnieks, bet arī rakstnieks, tulkotājs, grāmatu izdevējs, literatūras pētnieks, latviešu bērnu literatūras vēstures autors, filoloģijas zinātņu doktors, kā arī īpaši populārs dzejoļu autors tieši mazo lasītāju vidū.

Bibliotēkā turpinās izstāžu cikls “Viena no 99 KULTŪRAS KANONA vērtībām”, kur katru mēnesi tiek aplūkota viena no vērtībām, un jūlija mēnesis būs veltīts LITERATŪRAI.

Viena no četrpadsmit kultūras vērtībām ir Regīna EZERA (1930-2002) ZEMDEGAS 1977. Regīna Ezera tiek uzskatīta par vienu no nozīmīgākajām 20. gadsimta latviešu psiholoģiskās prozas autorēm. Autores daiļradē liela nozīme ir sapņiem, vīzijām, nojautām, fantastiskā un reālistiskā sapludinājumam.