Audiogrāmatu jaunumi jūnijā

JAUNUMI LATVIEŠU VALODĀ

Latviešu literatūra

 

Eglīte, Biruta

Vienas ģimenes noslēpums

Lasa Līga Liepiņa, 1996. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (11 st. 41 min.)

Žurnālistes rakstnieces Birutas Eglītes (dz. 1957), fonda “Atbalsts laukubibliotēkām” dibinātājas pirmā grāmata “Vienas ģimenes fenomens” (1996) ir dokumentāls stāsts par izcilu latviešu mūziķu dzimtu trijās paaudzēs un veltīta talantīgajām māsām Lindai, Baibai un Laumai Skridēm. Tā iznāca kā velte Lindai Skridei tieši 18 gadu jubilejā. Vienā ģimenē izauguši trīs brīnumbērni, kas regulāru koncertdarbību sāka jau agrā bērnībā un kļuva plaši pazīstamas ne vien Latvijā, bet arī tālu aiz tās robežām. Biruta Eglīte mēģinājusi izsekot, kā veidojies viņu talants un neparastās darba spējas.

 

Gaile, Inga

Stikli

Lasa Dina Kāgane-Kovaļova, 2017. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (7 st. 18 min.)

“Romāna “Stikli” darbība risinās no 1937. līdz 1939. gadam, kad Latvijā valda Kārļa Ulmaņa autoritārais režīms. Tas ir laikmets, kad Latvijas vēsturē, pēc daļas mūsdienu Latvijas iedzīvotāju domām, bija pārpilnības, latviskuma un kārtības laiks. “Stiklos” valdošā atmosfēra, notikumi, kas risinās laikā, kad viss šķiet labi, bet to, kas neatbilst valdošā vairākuma izpratnei par labo un ļauno, apiet, noklusē vai mēģina ierobežot, diemžēl atgādina šodienas Latviju,” tā par romānu saka autore Inga Gaile.

 

Vanaga, Melānija

Veļupes krastā

Lasa Dzidra Liepiņa, 1991. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (22 st. 30 min)

Rakstniece Melānija Vanaga (1905-1997), kuras pirmā grāmata izdota 86 gadu vecumā un kura mūža nogalē uzraksta vēl sešas grāmatas, dokumentālajā vēstījumā “Veļupes krastā” stāsta par vienu no 1941. gada izsūtījuma vietām, atkārtoti izdzīvodama domās sešpadsmit sāpīgus Sibīrijas gadus – laiku no izsūtīšanas brīža līdz pat mājupceļam 1957. gadā. Vienlaikus tas ir dziļi personīgs vēstījums par pašas pārdzīvojumiem, vīru Aleksandru un dēlu Alni. Skarba, patiesa realitātes aina saistīta ar dziļu dvēseles pārdzīvojumu atspoguļojumu.

 

Ārzemju literatūra

Ārnstede, Simona

Apmelotā

Lasa Indra Veipa, 2017. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (15 st. 22 min.)

1685. gads, baroka zelta periods. Grāfam Gabrielam Gripklū – vienam no Zviedrijas varenākajiem vīriem – ir skandaloza slava, un viņam nepiemīt nekādi sirdsapziņas pārmetumi, kas attiecas uz seksu, sievietēm un citām baudām. Vasarā uz Vadenšērnu – skaistāko un greznāko pili Zviedrijā – tiek uzaicinātas vairākas augstdzimušas jaunavas. Kādas jaunas baroneses pavadones, izglītotas, bet nabadzīgas sievietes Magdalēnas Svērdas un grāfa Gabriela dzīves savijas straujā virpulī…

 

Legardiņjē, Žils

Pilnīgs ku-kū!

Lasa Sandra Lavrinoviča, 2017. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (11 st. 57 min.)

Franču rakstnieks Žils Legardiņjē (1965) plašāku ievērību guvis ar saviem izklaidējošajiem romāniem, tostarp “Pilnīgs ku-kū!”. Padzīvojušais uzņēmējs Endrū Bleiks, pēkšņa impulsa vadīts, nolemj atteikties no uzņēmuma vadības grožiem, pamest Angliju un doties uz Franciju – uz vietu, kur savulaik iepazinies ar nu jau mirušo sievu. Endrū pieņem sulaiņa darbu, muižā, kurā vīrietis strādā, neviens nezina, kas viņš ir patiesībā. Nonākot Boviljē, Bleikam nav atkāpšanās ceļa. Uzskatīdams, ka dzīve jau aiz muguras, viņš to sāk no jauna.

 

Linka, Šarlote

Maldi

Lasa Ināra Martinsone, 2017. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (16 st. 26 min.)

Vācu rakstnieces Šarlotes Linkas (1964) romāns “Maldi” ir stāsts par uzticību un vilšanos, par mīlestību un nodevību. Daudzo romāna varoņu likteņi ir cieši savijušies, un neviens no viņiem nedrīkst pieļaut kļūdu. Pēteris Simons, šķietami veiksmīgs uzņēmējs un gādīgs vīrs un tēvs, bez vēsts pazūd ceļojuma laikā uz Provansu. Kad viņa sieva Laura izmisusi dodas uz Franciju, lai tur noskaidrotu lietas apstākļus, viņa ne tikai sastopas ar dīvainām pretrunām, bet arī uzzina, ka Pēteris nav bijis tas, par ko viņa to uzskatījusi. Un ka patiesība ir saistīta ar nāvējošām briesmām…

 

Moja, Džodžo

Viens plus viens

Lasa Ieva Maračkovska, 2017. gada ieraksts (14 st. 39 min.)

Britu rakstnieces Džodžo Moja (1969) jaunais mīlasstāsts, apvienots ar aizraujošu ceļojumu un ģimenes drāmu, tapis par brīnišķīgu romānu. Džesas Tomases dzīve ir nonākusi pamatīgā strupceļā. Vīrs izgaisis nezināmās tālēs, un viņa cenšas, cik spēka, viena uzturēt divus bērnus. Viņa vienmēr saglabā optimismu, kaut tas nenākas viegli, bet šķiet, ka gaidāmi jauni sarežģījumi… Eds Nikolss ir labais puisis, kura dzīve sagājusi galīgi šķērsām. Viņam bija viss, bet vienas muļķīgas kļūdas dēļ vairs nav nekā. Kad šķiet, ka sliktāk vairs nevar būt, liktenis piespēlē vēl vienu pārsteigumu…

 

Spārkss, Nikolass

Pastaiga atmiņās

Lasa Uldis Deisons, 2000. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (5 st. 34 min.)

Pazīstamā amerikāņu rakstnieka Nikolasa Spārksa (1965) romānam piemīt kāda savdabīga iezīme – aiz notikumu ārējā mierīguma, it kā nesatraucamā plūduma, slēpjas bagāta un neatkārtojami skaista varoņu emocionālā pasaule. Līdz ar Lendonu Kārteru lasītājs atklās patiesību par dabas skaistumu, došanas prieku, zaudējuma sāpēm un brīnumaino pirmās mīlestības spēku.

 

Stīla, Daniela

Tētis

Lasa Uldis Deisons, 1998. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (13 st.)

Amerikāņu rakstniece Daniela Stīla (1947) izpelnījusies lasītāju mīlestību arī Latvijā. Atšķirībā no daudziem citiem Stīlas romāniem, kuros galvenā varone ir sieviete, šoreiz tāda paša nosaukuma darba centrā it TĒTIS. Vai pareizāk – trīs tēvi, trīs dažādu paaudžu vīrieši, kurus dzīve pārvērš līdz nepazīšanai. Kad zūd mierīgas, iepriekš paredzamas dienas. Katrs no vīriešiem atklāj šajās pārmaiņās kaut ko jaunu, kaut ko citādu, bet… vai labāku?

 

Stjuarts, Kriss

Papagailis piparu kokā

Lasa Dina Kāgane-Kovaļova, 2017. gada ieraksts (9 st. 8 min.)

Romāns turpina grāmatā “Pāri citroniem” iesāktās optimistiskā avantūrista Krisa Stjuarta gaitas un stāstu par neparasto dzīvi nomaļā aitu fermā saules pielietajā Spānijā, Andalūzijā, uz kurieni viņš pārcēlās kopā ar sievu, atstājot aiz muguras mierīgo ikdienas dzīvi Lielbritānijā. Šoreiz uzzināsim, kā ģimene mācās pierast pie Spānijas skolas dzīves, par viņu attiecībām ar kaimiņiem, kuri ir jauki ļaudis, bet joprojām uzvedas kā savdabji, kā grāmatu veiksme ir ietekmējusi Krisa dzīvi un vai viņš tik tiešām nenožēlo savas izvēles.

 

Teilore, Katrīna

Daringemhola. Mantojums

Lasa Zane Bičevska, 2017. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (8 st. 34 min.)

Vācu rakstnieces Katrīnas Teilores triloģijas “Daringemhola” 1. grāmata. Jaunā veterinārārste Keita ir apmierināta ar mierīgo dzīvi Soltersendā, gleznainā Austrumanglijas ciemā. Viņai ir ļoti draudzīgas attiecības ar Daringemholas muižas īpašnieku Kemdenu ģimeni. Tad kādu dienu ciemā ierodas svešinieks, kurš negadījumā zaudē atmiņu. Keita viņā neglābjami iemīlas taču izrādās, ka vīrietis ir Bens Sterlings, IT uzņēmējs no Ņujorkas un īstenais Daringemholas mantinieks. Viņš jau gadiem ilgi ir kalis plānus un zvērējis atriebties ģimenei, kas savulaik viņa mātei rupji parādījusi durvis.

 

BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Latviešu literatūra

Dreiže, Laura

Pūķa dziesma

Lasa Ieva Maračkovska, 2017. gada ieraksts, 2 kompaktdiski (24 st. 51 min.); CD 1 (12 st. 31 min.), CD 2 (12 st. 20 min.)

Latviešu rakstnieces un tulkotājas Lauras Dreižes (dz. 1990) aizraujošais romāns “Pūķa dziesma” 2008. gadā konkursā “Zvaigznes grāmata. Latviešu oriģinālliteratūra bērniem un jauniešiem” saņēma veicināšanas prēmiju. Gaišo, teiksmaino zemi Iridiānu pēc krietno pūķu iznīcināšanas piemeklējis posts un ienaidnieku jūgs. Necilā Ortaki ciemā pie vienkāršas krogusmeitas Kimiko ierodas mags ar svarīgu vēsti – viņai jāpamet dzimtās mājas un jābēg. Kā saistīti abi notikumi?

 

Ārzemju literatūra

Roulinga, Dž. K.

Harijs Poters un Filozofu akmens

Lasa Kristīne Sadovska, 2001. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (10 st. 26 min.)

“Harijs Poters un Filozofu akmens” ir pirmā grāmata angļu britu rakstnieces Dž. K. Roulingas (1965) grāmatu sērijā par Hariju Poteru. Elpu aizraujošs ceļojums burvju un raganu pasaulē, kas neatstās vienaldzīgus pat tos lasītājus, kam šī būs pirmā tikšanās ar neparasto zēnu Hariju Poteru. Kāds ir mazā zēna noslēpums, kas ļauj visā pasaulē aizmirst televizora skatīšanos un videospēles? Iespējams, ka tā ir ikviena cilvēka slepena vēlme kaut reizi mūžā iemantot burvju varu. Brīnuma gaidās sākas jauna tūkstošgade un Harija Potera laikmets Latvijā.

 

JAUNUMI KRIEVU VALODĀ

Ārzemju literatūra

 

Бернетт, Фрэнсис

Маленький лорд Фонтлерой

Читает Василий Гордейчук, запись 1997 года, 1 компакт-диск (6 ч. 32 мин.)

В центре книги англо-американской писательницы Фрэнсис Ходжсон Бернетт (1849–1924) «Маленький лорд Фонтлерой» семилетний мальчик, сумевший сохранить высокие человеческие качества при всех превратностях судьбы. Простой, но увлекательный сюжет рассказывает обо всех перипетиях его жизни в Америке в скромном доме вдовы, а затем в Англии, когда, унаследовав титул, он оказывается ближайшим другом своего сурового деда. Истоки романа составляет англо-американская тема: консервативная Англия — по одну сторону океана судеб, республиканская Америка — по другую.

 

Дюма, Александр

Королева Марго

Читает Таня Маркачёва, запись Эстонской библиотеки для слепых 2005 года, 1 компакт-диск (23 ч. 12 мин.)

Роман французского классика Александра Дюма-отца (1802-1870) “Королева Марго” открывает знаменитую трилогию об эпохе Генриха III и Генриха IV Наваррского. События романа приходятся на период религиозных войн между католиками и гугенотами. Первые шаги к трону молодого принца Генриха Наваррского, противостояние его юной супруги Марго, женщины со своеобразным характером и удивительной судьбой, и коварной интриганки французской королевы Екатерины Медичи, придворная жизнь с ее заговорами и тайнами, кровавые события Варфоломеевской ночи.

 

Филатов, Виктор

Букет любви Читает Виктор Филатов, запись 2007 года, 1 компакт-диск (4 ч. 42 мин.)

Резекненский филиал библиотеки активно трудится, способствуя также творчеству читателей с проблемами зрения. Данная запись – стихи Виктора Филатова в авторском исполнении.

 

Sastādīja Sondra Kokorēviča

LNerB KAN bibliogrāfe

<< Atpakaļ