“Ko, runcīti, tu domāji…”

26.jūnijā plkst. 11.00 Rēzeknes filiālbibliotēkā notiks grāmatu izstādes „Ko, runcīti, tu domāji…” un tematiskās izstādes „No lasītāju privātās kolekcijas: Ievas Puzirevskas kaķi” atvēršanas svētki.

Diez vai kāds gribēs apstrīdēt – kaķi ir ārkārtīgi interesanti un apburoši dzīvnieki. Ne velti – vispopulārākie mājas mīluļi pasaulē. Kaķi ir murrājuši klēpī arī daudziem slaveniem rakstniekiem, dzejniekiem, māksliniekiem un citu radošu profesiju pārstāvjiem, tādēļ par tiem ir sarakstīts daudz literāru darbu gan dzejā, gan prozā, izdotas daudzas rokasgrāmatas kaķu mīļiem. Tiem ir īpaša loma un saikne arī ar bibliotēkām, par ko varam lasīt Vikijas Maironas un Breta Vitera brīnišķīgajā grāmatā „Djū: mazpilsētas bibliotēkas kaķis, kas aizkustināja pasauli”(pieejama arī audio formātā).

Apmeklējot pasākumu un iepazīstoties ar jaunajām izstādēm, būs iespēja ne vien izvēlēties sev saistošu grāmatu, bet arī tikties ar dažādu kaķu mantiņu kolekcionāri Ievu Puzirevsku, Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas skolnieci. Ieva ir mūsu bibliotēkas lasītāja, kas ne vien interesējas par grāmatām un kaķiem, bet arī pati raksta dzeju un piedalās dažādos skatuves runas konkursos. Pasākumā  Ieva iepriecinās ar saviem jaunākajiem dzejoļiem „Rīts bibliotēkā” un “Es esmu”.

Atnākot uzzināsiet par kaķu izcelšanās vēsturi, kaķu maģiju, kā arī interesantus faktus par kaķiem, dzirdēsiet ticējumus, jokus un vēl citu informāciju par saviem mīluļiem.

Laipni aicināti apmeklēt gan pasākumu, gan izstādes, kuras būs pieejamas līdz 13.jūlijam!