13. maijs — Valsts valodas diena

13. maijā Rakstniecības un mūzikas muzejs aicina svinēt Valsts valodas dienu.

Valsts valodas dienu pirmo reizi atzīmēja 2012. gadā ar mērķi radošā un mūsdienīgā veidā godināt latviešu valodu. Arī svētku datums nav izvēlēts nejauši — 13. maijā pirms 185 gadiem piedzima nacionālās valodniecības pamatlicējs, literārās valodas attīstītājs un jaunvārdu ieviesējs Juris Alunāns.

Šogad, kā viena no svētku sastāvdaļām, ir akcija “Valoda uz trotuāra”. Visi Latvijas iedzīvotāji ir aicināti doties pilsētvidē un rakstīt ar krītiņiem uz ietvēm savus iemīļotākos latviešu literatūras citātus.

Šajā akcijā piedalīsies arī Latvijas Neredzīgo bibliotēka Rīgā. Tāpēc aicinām visus interesentus ņemt līdzi savu mīļāko citātu un nākt uz bibliotēku no plkst. 10.00 līdz 16.00, lai kopā lepotos par mūsu skaisto un krāšņo latviešu valodu. Arī tie, kas vēl tikai atrodas sava mīļākā citāta meklējumos, droši var nākt pie mums — bibliotēkā citāti vienmēr atradīsies!

Attēlā krītiņu kaste uz bibliotēkas trepēm. Nāc uz mūsu trepēm spēlēties!

Vairāk informācijas par citām svētku norisēm atradīsiet Rakstniecības un mūzikas muzeja mājaslapā.

FOTO: Liene Jēkabsone