4 izstādes Rēzeknes filiālē

Rēzeknes filiālbibliotēka no 11.maija līdz mēneša beigām piedāvā 4 jaunas izstādes, kurās popularizē trimdas latviešu rakstnieku – maija jubilāru Alfrēda Dziļuma un Irmas Grebzdes bibliotēkas krājumā esošās grāmatas, jaunākās rokdarbu grāmatas, kas ienākušas krājumā, kā arī piedāvā lasītāju Tatjanas Solovjovas un Jurija Vjalkina radošo darbu izstādi.

Literatūras izstāde “Latviešu tautas ierindā es arī palikšu”

Izstāde veltīta lasītāju iecienītā rakstnieka Alfrēda Dziļuma 110. jubilejai, piedāvājot bibliotēkas krājumā pieejamos autora darbus audioformātā un parastajā iespiedrakstā. Ar savu literāro darbību trimdā dzīvojušais latviešu rakstnieks Alfrēds Dziļums visu mūžu ir bijis un joprojām ir “latviešu tautas ierindā”.

Informatīvi materiāli par izstādes tēmu pēc pieprasījuma tiek sagatavoti Braila rakstā vai palielinātā drukā.

Literatūras izstāde “Ar dieva čukstu ausī”

Izstāde veltīta latviešu rakstnieces Irmas Grebzdes 105. jubilejai. Stāstu un romānu autore arī izstādē esošajās grāmatās (audio un parastajā formātā), tāpat kā visā savā daiļradē, ar īpašu rūpību apraksta vidi, kurā dzīvo viņas varoņi, tomēr uzmanības centrā, pārdomu un atziņu lokā  paturot cilvēkus, cilvēku savstarpējās attiecības, pārdzīvojumus, jūtu pasauli.

Irmas Grebzdes dzīves ceļš vijies arī caur Latgali, kur 1940. gadā rakstniece strādājusi Malnavas lauksaimniecības vidusskolā. Par šo laiku var lasīt arī viņas darbos, kuru lielāko daļu autore izdevusi trimdā.

Literatūras izstāde “Jaunākās grāmatas rokdarbiem”

Bibliotēkas krājums papildināts ar jaunām grāmatām dažādās rokdarbu tehnikās. Tie, kuriem interesē rokdarbi, varēs smelties neparastas idejas un atrast nepieciešamo informāciju 18 jaunās grāmatās. Izstādes eksponāti sagādāti, pateicoties Rēzeknes pareizticīgo draudzes dāvinājumam.

Izstāde “Dodot papīram otro dzīvi”

Bibliotēkas lasītāju Tatjanas Solovjovas un Jurija Vjalkina radošo darbu izstādē apskatāmi no otrreizi izmantotā papīra un kartona veidoti gan dekoratīvi, gan praktiski izmantojami priekšmeti. Mūsdienu patērētāju kultūrā izstāde aicina cilvēkus neizturēties pavirši pret lietām, ko var pārstrādāt un lietot vēlreiz, radot dažādas unikālas lietas. Izstādes autori aicina attīstīt radošo domāšanu un saudzēt dabu!

Aicinām apmeklēt izstādes mūsu bibliotēkā līdz 30.maijam!