Maijs Liepājas filiālbibliotēkā

2021. gada maijs

Plakāts izstāde maijā Liepājā
  • Vizuāli tematiska literatūras izstāde ” Lapu diena – 1. maijs”

Lapu diena – 1. maijs. Senāk latviešiem bijuši savi darāmie darbi, paražas un ticējumi šai dienai:

Lapu dienā jaunas meitas gājušas uz avotu un mazgājušas muti, lai būtu skaistas un šķīstas. Avota ūdeni nesušas arī uz māju, to visu darījušas pēc saules rieta. /B. Eriņa, Latgale./

Lapu dienā lapiņām vajag būt vismaz tik lielām kā peļu austiņām, tad būs laba vasara, ja nav – slikta. /E. Laime, Tirza./

Lapu diena bijusi pavasarī un saukta arī par maizes dienu. /M. Navenickis, Zasa./

Liepājas filiālbibliotēkā, atzīmējot Lapu dienu pirmajā maijā, apskatāma vizuāli tematiska literatūras izstāde.

Izstāde apskatāma no 5. līdz 19.maijam.

• Literatūras izstāde “Cilvēces šūpulis”

Āfrikas diena – 25.maijs.

Šajā dienā 1963. gadā dibināta Āfrikas vienotības organizācija. Liepājas filiālbibliotēkā izveidota tematiska izstāde “Cilvēces šūpulis”. Izstādē eksponēta izziņas literatūra par Āfrikas kontinentu, valstīm, dabu, ceļojumu žanra literatūra, periodika. Unikālā daba un vēsture ir iedvesmas avoti kultūrstāstiem, kuri atklāj kontinenta raksturu.

Izstāde apskatāma no 18. līdz 31.maijam.

Ilze Kārkliņa
Liepājas filiālbibliotēkas vadītāja